Život s IBS

Život s IBS nie je vždy jednoduchý. Ovplyvňuje vašu náladu, úsmev, chuť pracovať, ale aj starať sa o ostatných a tráviť čas s blízkymi. ostatnými. Stav vášho trávenia má veľký dopad na to, ako sa každý deň cítite. Nepodceňujte preto varovné signály, ktoré k vám vysiela váš tráviaci systém. Tráviaci systém je dôležitou súčasťou vášho tela. Ide o skupinu orgánov, ktoré spoločne pracujú na tom, aby mohlo telo prijímať hlavné živiny, vitamíny, minerály, vodu a všetko premieňajú na potrebnú energiu, ktorá je pre fungovanie organizmu nevyhnutná. Tráviaci systém vás tiež zbavuje nepotrebného „odpadu“, a tým ochraňuje telo pred nadmernou záťažou látkami, ktoré už nemajú žiadne využitie.

Je tráviaci systém spojený aj s ďalšími orgánmi vrátane mozgu? Áno, je to tak. Všetky sú prepojené do tzv. „osi črevo – mozog“. To znamená, že stav vašich čriev a ostatných orgánov tráviacej sústavy má vplyv na vašu náladu a okrem iného aj na váš imunitný systém.

Pokiaľ máte nepríjemné tráviace ťažkosti, alebo dokonca syndróm dráždivého čreva, nie ste v tom zďaleka sami. Takými ťažkosťami trpí bohužiaľ stále viac ľudí. Aj v prípade, že vaše tráviace ťažkosti práve nie sú až tak závažného charakteru, môžu byť stresujúce a nepríjemné – najmä pokiaľ trvajú dlhší čas. Jednotlivé ťažkosti spolu často navzájom súvisia a ľudia trpia aj niekoľkými nepríjemnými príznakmi naraz. Preto nie div, že hľadajú účinnú úľavu. Viac si dávajú pozor na svoj denný režim, pohyb a odpočinok i spánok. Snažia sa upraviť stravovanie tak, aby im čo najviac vyhovovalo a zároveň, aby bolo jedlo chutné a zdravé, skrátka, aby si jedlo vychutnali a ich trávenie netrpelo.

Poké bowl

Strava s vysokým obsahom vlákniny

Máte radi sladké, ale ešte viac zdravé a sladké? Začnite svoj deň vynikajúcou ovocnou kašou! A čo zelenina? Hodí sa pre vašu kondíciu a pomôže vášmu tráveniu?

Strava s nízkym obsahom tukov

Strava s nízkym obsahom tukov

Trápia vás rôzne tráviace problémy? Dnes sme si pre vás pripravili niekoľko zaujímavých receptov.

Testoviny s lososem

Strava s nízkym obsahom vlákniny

Trápia vás tráviace ťažkosti?
Ak áno, prinášame vám rôzne zaujímavé recepty, ktoré sú vhodné napríklad aj pre ľudí, ktorých trápi dráždivé črevo.
V našej ponuke si iste vyberiete ten najlepší práve pre seba.

Cuketové lasagne

Ďalšie recepty

Už ste skúšali niektoré z uvedených dobrôt? Ale pozor, najprv si pozorne prečítajte, či sú vybrané ingrediencie vhodné pre vaše trávenie. My veríme, že áno. Náš tip: lahodné cuketové lasagne.

Tmavovlasá žena obeduje jablko

Celiakia

Celiakia je celoživotné autoimunitné ochorenie spôsobené neznášanlivosťou lepku (gluténu).

Omyly

Čo je pravda a čo omyl?

Poďme sa pozrieť na niektoré mylné informácie a uveďme ich na správnu mieru.

Šteňa

Joga

Joga je správnym pomocníkom na nepríjemné symptómy spojené s dráždivým črevom (IBS).

Fľaštička lieku Iberogast na zelenom pozadí obklopená rastlinami

Majte liek Iberogast stále poruke!