Často kladené otázky

Využite silu prírody v podobe extraktov z 9 liečivých rastlín. Účinné, klinicky overené riešenie.

  Iberogast je k dispozícii v troch praktických veľkostiach:

  20  ml

  50 ml

  100 ml

  Iberogast má bylinkovú chuť. Niektorí ľudia ju môžu vnímať ako mierne horkú. Túto chuť dodáva lieku extrakt z liečivých rastlín, ktoré sa používajú na výrobu lieku Iberogast. Ide o iberku horkú, archangeliku lekársku, rumanček, rascu, pestrec mariánsky, medovku, mätu piepornú, lastovičník a sladovku.

  Niektoré z týchto zložiek – napríklad rumanček – zrejme dokážete rozpoznať podľa ich charakteristickej chuti. Každý človek si zrejme všimne a uprednostní inú chuť.

  Iberogast môžete užívať tak dlho, ako budete potrebovať.* Dĺžka liečby liekom Iberogast závisí od symptómov funkčných tráviacich ťažkostí a dĺžky ich trvania. Ak si nie ste istý, či by ste mali Iberogast užívať dlhšie, môžete požiadať o radu lekára alebo lekárnika.

  *Viac informácií nájdete v písomnej informácii pre používateľov.

  Ak vaše zdravotné ťažkosti pretrvávajú, alebo ak sa nedosiahne očakávané zlepšenie zdravotného stavu do 7 dní od začiatku užívania lieku, obráťte sa na lekára.

  Môžete, ak chcete. Mnoho ľudí Iberogast riedi vo vode. Teplota tekutiny, ktorú použijete, nesmie byť však vyššia ako 25 °C.

  Alkohol je v niektorých tekutých rastlinných liekoch vrátane lieku Iberogast potrebný, pretože pomáha pri extrakcii a rozpúšťaní rastlinných zložiek. Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že obsah alkoholu v lieku Iberogast – 31 % objemu – je vysoký, no v skutočnosti skonzumujete len jeho veľmi malé množstvo. Jedna dávka pre dospelých (20 kvapiek lieku Iberogast) obsahuje len 0,24 g alkoholu, čo je menej, než obsahuje pohár jablkového džúsu s objemom 200 ml. Osoby, ktoré majú problémy s alkoholizmom, by však Iberogast užívať nemali.

  Iberogast sa vyrába podľa najprísnejších farmaceutických noriem v súlade s medzinárodnými normami správnej výrobnej praxe (SVP) pre lieky.

  Spoločnosť Bayer dodržiava pri jeho výrobe špecifické postupy pestovania a spracovania rastlinného materiálu (správnu poľnohospodársku prax). Pri výrobe farmaceutických produktov s obsahom rastlinných zložiek je pre zachovanie účinnosti dôležité, aby boli použité vycibrené metódy extrakcie liečiv spolu s osvedčenými a vyskúšanými postupmi zberu. Iberogast sa vyrába pri vysokej úrovni štandardizácie, vďaka čomu predstavuje modernú liečbu zameranú na viacero symptómov naraz (tzv. multi-target účinok).

  Liečivé látky z deviatich rastlín sú v Iberogaste v podobe tekutých liehových extraktov, ktoré sa môžu dobre vstrebať.

  Je dôležité pochopiť, ako účinkuje deväť liečivých rastlín Iberogastu. Jednotlivé rastliny majú liečivé účinky aj samostatne. Ako zmes v Iberogaste fungujú komplexne a poskytujú tak multisymptomatickú úľavu od viacerých príznakov ako napr. kŕčov v bruchu, nevoľnosti, pocitu plnosti, nadúvaniu a podobne.

  Niektoré z extraktov liečivých rastlín v Iberogaste chutia horkasto, napr. kvapalný extrakt čerstvej celej rastliny iberky horkej. Jej meno tvorí aj prvú časť názvu lieku Iberogast. Vášmu tráviacemu systému sa vďaka Iberogastu uľaví od príznakov zažívacích ťažkostí.

  Ak nemáte radi horkastú chuť, môžete Iberogast užít pred jedlom alebo s jedlom v malom množstve vody.

  Ak užijete vyššiu ako odporúčanú dávku Iberogastu, uistite sa, že ďalšia dávka bude v správnom množstve. Správne dávkovanie nájdete v písomnej informácii.

  Nie.

  Dospelí majú užívať 20 kvapiek Iberogastu až 3x denne na symptómy ako bolesti brucha, kŕče, pocit plnosti, ťažkosti, nafúknuté brucho, nadúvanie a nevoľnosť. Toto množstvo je na úľavu od týchto príznakov dostatočné.

  Obráťte sa na lekára, ak vaše zdravotné ťažkosti pretrvávajú, alebo ak sa nedosiahne očakávané zlepšenie zdravotného stavu do 7 dní od začiatku užívania lieku.

  Áno, môžu ho užívať deti od 12 rokov.

  Užívanie Iberogastu počas tehotenstva a dojčenia sa neodporúča.

  Po otvorení fľaštičky zostane Iberogast „stabilný“ až 2 mesiace. Iberogast neužívajte po po dvoch mesiacoch od otvorenia, pretože potom môže mať oslabenú účinnosť. Je to preto, lebo obsah deviatich liečivých rastlín v Iberogaste možno zaručiť v množstve uvedenom na obale len počas prvých dvoch mesiacov po otvorení fľaštičky.

  Dvojmesačnú dobu použiteľnosti si zapamätajte. Stabilita Iberogastu nie je ovplyvnená veľkosťou balenia alebo fľaštičky.

  Nie, Iberogast lepok neobsahuje.

  Fľaštička lieku Iberogast na zelenom pozadí obklopená rastlinami

  Majte liek Iberogast stále po ruke!