Iberogast

Rozľahlé pole plné bielych kvetov.

Iberogast – rastlinný liek

Z poľa až do fľaštičky – vďaka štandardizovanému výrobnému procesu spoločnosti Bayer je Iberogast produkt vysokej kvality, ktorý zaručene uľaví od mnohých ťažkostí tráviaceho traktu.

Žena v červenom svetri kupuje Iberogast od lekárnika.

Dávkovanie a použitie lieku Iberogast

Iberogast je vo forme kvapiek, ktoré účinkujú rýchlo. Ak lekár neurčí inak, mali by ste ho užívať trikrát denne v malom množstve vody pred jedlom alebo počas jedla.

  • Dospelí a dospievajúci od 12 rokov 20 kvapiek 3-krát denne

V zásade nie sú žiadne obmedzenia pre dobu užívania. Doba užívania sa stanovuje podľa druhu, závažnosti a priebehu ochorenia. Ak vaše zdravotné ťažkosti pretrvávajú, alebo ak sa nedosiahne očakávané zlepšenie zdravotného stavu do 7 dní od začiatku užívania lieku, obráťte sa na svojho lekára.

Muž na gauči číta o lieku Iberogast na tablete.

Otázky o lieku Iberogast

Tu nájdete odpovede na najčastejšie otázky o účinnosti, bezpečnosti, skladovaní a pod.

Grafika so 4 rôznymi baleniami lieku Iberogast.

Pôvod lieku Iberogast

Iberogast sa dostal na trh v Nemecku začiatkom 60. rokov 20. storočia a dnes je v Nemecku najpredávanejším liekom na gastrointestinálne ťažkosti.

Lekárka sa rozpráva s pacientkou.

Iberogast – čo hovoria štúdie

Iberogast patrí na celom svete medzi najlepšie preskúmané rastlinné lieky na funkčné gastrointestinálne poruchy dostupné bez lekárskeho predpisu.

3 vedci sa pozerajú na obrázok rastlín na obrazovke a rozprávajú sa o jednotlivých zložkách lieku Iberogast.

Výroba lieku Iberogast

Na výrobu lieku Iberogast sa ročne spracuje približne 40 000 kilogramov liečivej rastliny iberky horkej. Spoločnosť Bayer ju pestuje na ploche veľkej približne ako desať futbalových ihrísk (sedem hektárov). Zrelé rastliny sa niekoľko týždňov zbierajú spolu s koreňmi. Chcete vedieť, čo sa deje po zbere? O výrobe si môžete prečítať viac tu.

Fľaštička lieku Iberogast na zelenom pozadí obklopená rastlinami

Majte liek Iberogast stále po ruke!