Joga je správnym pomocníkom na nepríjemné symptómy spojené s dráždivým črevom (IBS)

Problémy s trávením môžu niekedy poriadne potrápiť. Najčastejšie pramenia z uponáhľaného životného štýlu, ktorý je plný nesprávnej stravy a malej fyzickej aktivity. Joga je jedným zo spôsobov, ako prirodzene zlepšiť vaše problémy s trávením. Aj v prípade, že vás trápi syndróm dráždivého čreva (IBS), môže sa joga do fyzických aktivít zaradiť. Práve joga je tým správnym pomocníkom na nepríjemné symptómy spojené s dráždivým črevom (IBS). Vzhľadom na to, že pri cvičení jogy dýchate zhlboka, prijatý kyslík podporuje správnu funkciu orgánov a zrýchli metabolizmus.

Skúste pozície, ktoré by mohli s trávením pomôcť.

Pozice šteňa

Šteňa

Začnite v polohe mačky, keď nohy kľačia na kolenách na podložke, rukami, ktoré sú na šírku ramien, sa opierate o zem. S výdychom prenášajte váhu na zadnú časť tela, ruky posúvajte dopredu a hrudník približujte k podložke. Zadok zostáva v rovnakej pozícii, smeruje teda nahor. Pozícia šteňaťa potláča bolesti brucha a odstraňuje kŕče.

Trojuholník

Trojuholník

Začnite vo vzpriamenej polohe, keď sú nohy viac ako na šírku bokov, chrbát narovnaný, ruky rozpažené. Ľavé chodidlo zľahka vytočte doľava, schádzajte ľavou rukou až k členku. Držte telo v rovine, nepredkláňajte sa, ani nezakláňajte. Pohľad smeruje nahor, za pravou rukou. Po 5 hlbokých výdychoch sa vráťte do východiskovej polohy a opakujte cvik na druhú stranu.

Most

Most

Ľahnite si na podložku s kolenami pokrčenými, ktoré smerujú nahor, a rukami pozdĺž tela. S výdychom spevnite stred tela, zadok a nadvihnite panvu s rovným chrbtom smerom k stropu. Ak vám to telo dovolí, ruky môžete spojiť pod telom. V pozícii vydržte niekoľko nádychov a výdychov, potom uvoľnite.

Poloha mosta preťahuje svaly a stimuluje funkciu tráviaceho systému. Navyše podporuje prirodzenú obranyschopnosť, funkciu srdca a štítnej žľazy. Vďaka tejto pozícii môžete cítiť príval novej energie.

Strecha

Strecha

Pozícia strecha je jednou zo základných jogových pozícií. Začnite v kľaku s rukami na šírku ramien. S výdychom zdvihnite boky a zadok, ktoré smerujú k stropu. Hlava je uvoľnená medzi rukami, chrbát narovnaný. Nohy môžu byť mierne pokrčené.

Na podporenie tráviaceho traktu vydržte v pozícii 10 hlbokých nádychov a výdychov.

Jednotlivé pozície jogy sú jednoduché a môžete ich vykonávať z pohodlia vášho domova každý deň. Tak môžete podporiť aj svoje trávenie.

Fľaštička lieku Iberogast na zelenom pozadí obklopená rastlinami

Majte liek Iberogast stále poruke!