Čo o lieku Iberogast hovoria štúdie?

Čo hovoria štúdie

Tráviace ťažkosti sú často nepríjemné a vyvolávajú úzkosť, takže keď nájdete rýchlu a spoľahlivú úľavu, pomôže vám to upokojiť sa.

Iberogast je jedným z najlepšie preskúmaných rastlinných liekov na liečbu funkčných gastrointestinálnych porúch ako IBS (syndróm dráždivého čreva) alebo funkčná dyspepsia (dráždivý žalúdok).  Je dostupný už takmer 60 rokov a pomáhal liečiť viac než 90 miliónov pacientov vo viac než 30 štátoch sveta. Stáročia tradičných poznatkov o vysokej účinnosti silných prírodných rastlinných extraktov potvrdili desaťročia rozsiahleho vedeckého výskumu, až vznikla vysokoúčinná kombinácia deviatich bylinných výťažkov.

Účinnosť lieku Iberogast bola preukázaná v mnohých vedeckých štúdiách

Vedci skúmali funkčné poruchy trávenia 3 desaťročia. Od konca 80. rokov 20. storočia stojí na čele tohto úsilia nezávislá nezisková nadácia ROME. Jej poslaním je „zlepšovať životy ľudí s funkčnými gastrointestinálnymi poruchami“. V roku 1994 vydala Rímske kritériá I na diagnostiku a liečbu viacerých porúch vrátane funkčných, medzi ktoré patrí aj IBS a funkčná dyspepsia. Tieto kritériá a spolu s nimi aj globálne poznatky o funkčných gastrointestinálnych poruchách odvtedy neustále aktualizuje. V najnovších publikáciách „ROME IV“, sa Iberogast odporúča na liečbu pacientov s funkčnou dyspepsiou (dráždivým žalúdkom).

Iberogast. 1 liek na 6 tráviacich ťažkostí.

Dve zelené grafiky porovnávajú žalúdok s kŕčmi a normálny žalúdok.

Iberogast uvoľňuje svaly žalúdka, vďaka čomu zmierňuje kŕče, nadúvanie a pocity tlaku

Stiahnutím svalov v hornej časti žalúdka môžete pociťovať predčasnú sýtosť alebo pocit plnosti.

Vedecké štúdie potvrdzujú, že Iberogast uvoľňuje svaly gastrointestinálneho traktu a navyše dokáže zmierňovať kŕče, nadúvanie a pocit tlaku a v podstate normalizuje funkciu žalúdka.

  • V hornej časti žalúdka sa udrží menej potravy, čo môže viesť k predčasnému pocitu sýtosti.

Grafika znázorňuje pôsobenie lieku Iberogast na žalúdok

Iberogast upokojuje žalúdok a znižuje bolesť

Pacienti s funkčnými gastrointestinálnymi poruchami sú často precitlivení na spúšťače v zažívacom trakte, čo môže v porovnaní so zdravými jedincami viesť k vnímaniu intenzívnejšej bolesti.

Farmakologické štúdie preukázali, že Iberogast dokáže znižovať nervovú aktivitu vyvolanú rôznymi podnetmi, čo môže zmierniť precitlivenosť.

Protizápalové vlastnosti lieku Iberogast zároveň dokážu zmierniť bolesť spôsobenú zápalom.

Dve zelené grafiky porovnávajú žalúdok s kŕčmi a normálny žalúdok.

Iberogast podporuje správny tonus svaloviny žalúdka a zmierňuje plnosť a ťažkosť.

Keď sú svaly v dolnej časti žalúdka príliš uvoľnené, môžete pociťovať plnosť a ťažkosť, pretože potrava sa riadne neposúva ďalej do tenkého čreva.

Vedecké štúdie potvrdili, že Iberogast má dvojitý účinok na pohyby žalúdočných svalov – uvoľňuje svaly, ktoré bránia žalúdku udržať potravu, a zároveň stimuluje svaly, ktoré nie sú dostatočne napnuté na to, aby zabezpečovali presun potravy do čreva. Takto pomáha podporovať normálne pohyby svalov pri trávení, vďaka čomu odstraňuje nepríjemné pocity plnosti a ťažkosti.

  • Nesprávne rozloženie potravy v žalúdku môže zvyšovať tlak v žalúdku.

  • Potrava môže v žalúdku zotrvávať príliš dlho a neposúvať sa ďalej.

Iberogast lieči 6 prejavov tráviacich ťažkostí

Iberogast je účinný a dobre znášaný liek. Bolo preukázané, že efektívne pôsobí proti:

  • Pocity plnosti a tlaku

  • Nadúvanie

  • Bolesť brucha

  • Brušné kŕče

  • Bolesť žalúdka

  • Nevoľnosť

Symptómy tráviacich ťažkostí

Fľaštička lieku Iberogast na zelenom pozadí obklopená rastlinami

Majte liek Iberogast stále po ruke!