Čo Iberogast obsahuje?

Sila fantastickej deviatky

Počet ľudí, ktorých život je plný stresu, neustále stúpa, čo môže byť dôvod, prečo mnohí trpia rôznymi tráviacimi ťažkosťami. Stres totiž dokáže vyvolať rôzne symptómy funkčných gastrointestinálnych porúch. Je dôležité si uvedomiť, že tieto ťažkosti sa často vyskytujú spolu alebo medzi nimi existuje vzájomné prepojenie. Iberogast pôsobí komplexne, čo znamená, že tento liek sa zameriava naraz na viacero symptómov. Tvorí ho totiž kombinácia extraktov z deviatich liečivých rastlín, ktorých účinok sa v kombinácii zosilňuje. Vďaka tomuto pôsobeniu na viacero symptómov dokáže uľaviť od bolesti žalúdka a čriev, ale aj od ďalších tráviacich ťažkostí. Do „fantastickej deviatky“ patria...

Biely kvet iberky horkej

Iberis amara (iberka horká) – veľké účinky malých kvetov proti bolesti brucha

Extrakt z tejto rastliny pomáha podporovať prirodzené pohyby tráviaceho systému.

Iberka horká obsahuje veľa flavonoidov a glukozinolátov a jej hlavnou funkciou v lieku Iberogast je zlepšovať pohyb potravy tým správnym smerom.

Zvyšuje tonus ochabnutého svalstva v spodnej časti žalúdka, ktorá posúva potravu do ďalších častí tráviaceho traktu. Redukuje voľné radikály, A má silné protizápalové účinky.

Biele kvety archangeliky lekárskej

Koreň archangeliky lekárskej (Angelicae radix) – anjelská sila na potlačenie gastrointestinálnych problémov

Extrakt z tejto rastliny pomáha zmierňovať kŕče a uvoľňuje svaly gastrointestinálneho systému. Obsahuje esenciálne oleje, kumaríny, flavonoidy a amaroidy, má antioxidačné účinky a pôsobí protizápalovo.

Biele kvety rasce

Plod rasce (Carvi fructis) – oveľa viac než len kulinárska bylina

Cenné zložky v rasci stimulujú trávenie. Rasca má výrazné účinky proti nadúvaniu, dokáže tiež potlačiť zápal v gastrointestinálnom trakte a má antimikrobiálne účinky. V lieku Iberogast prispieva extrakt z plodov rasce k ochrannému účinku na sliznicu.

Biele kvety rumančeka

Kvety rumančeka (Matricariae flos) – univerzálna zložka

Táto liečivá rastlina podporuje prirodzené pohyby tráviaceho systému, pretože má uvoľňujúci účinok, dokáže upraviť pohyb čriev a môže uvoľňovať brušné kŕče.

Kvet rumančeka je bohatý na esenciálne oleje, rastlinné kyseliny, kumaríny a flavonoidy. Má protizápalové a antibakteriálne účinky.

Fialové kvety pestreca mariánskeho

Plody pestreca mariánskeho (Cardui mariae fructus) – rastlina s korunkou proti kŕčom

Plod pestreca mariánskeho nazývaného aj Kristova koruna uvoľňujú kŕče, uľahčujú trávenie a znižujú bolesť.

Plody pestreca mariánskeho obsahujú účinné zložky: flavolignany, neolignany a flavonoidy. Tie majú uvoľňujúci účinok na gastrointestinálne svaly a pomáhajú naštartovať trávenie.

Zelené listy medovky

Listy medovky (Melissae folium) – tekuté zlato na upokojenie žalúdka

Tento výťažok má silný upokojujúci účinok, upokojuje žalúdok a kŕče v črevách a znižuje nadúvanie a bolesti.

Medovka lekárska vyniká silnou a pikantnou citrónovou vôňou a obsahuje esenciálne oleje, hluchavkovité triesloviny, triterpenické kyseliny, amaroidy a flavonoidy.

Zelené listy a žlté kvety lastovičníka

Lastovičník (Chelidonium herba) – dar z nebies pre žalúdok

Táto liečivá rastlina podporuje prirodzené pohyby v zažívacom systéme, čo môže zlepšiť trávenie, zmierniť kŕče a pôsobiť protizápalovo.

Obsahuje alkaloidy a rastlinné kyseliny. Tieto látky jej prepožičiavajú antimikrobiálne a antivírusové vlastnosti.

Zelené listy mäty

Listy mäty piepornej (Menthae piperitae folium) – aromatické a liečivé

Extrakt z listov mäty, ktoré majú silnú, sviežu vôňu, pomáha uvoľňovať kŕče v žalúdku a črevách. Dokáže tiež uľaviť od bolesti žalúdka a zmierniť nadúvanie a tvorbu plynov.

Táto liečivá rastlina je bohatá na esenciálne oleje a taníny charakteristické pre čeľaď hluchavkovité, ktoré sa podieľajú na jej priaznivých účinkoch vrátane protizápalového a antioxidačného.

Fialové kvety a zelené listy sladovky

Koreň sladkovky (Liquiritiae radix) – sladkosť dobrá na žalúdok

Táto liečivá rastlina zmierňuje kŕče v žalúdku a črevách a pomáha uľaviť od bolesti žalúdka.

Sladkovka pôsobí aj protizápalovo a obsahuje kyselinu glycyrizínovú. Obsahuje aj flavonoidy, fytosteroly a kumaríny, ktoré uvoľňujú svaly žalúdka.

Osvedčený rastlinný liek na črevné problémy

Rastlinné lieky (tzv. fytofarmaká) sa vo svete používajú čoraz častejšie a zohrávajú dôležitú úlohu v celkovej zdravotnej starostlivosti. Vo všeobecnosti však stále stúpa počet spotrebiteľov, ktorí sú voči rastlinným liekom skeptickí. Bezpečnosť a znášanlivosť lieku Iberogast boli preukázané v mnohých vedeckých a klinických štúdiách. Tento liek sa používa na žalúdočno-črevné ťažkosti od 60. rokov 20. storočia a liečilo sa ním už viac ako 90 miliónov pacientov vo viac ako 30 štátoch sveta.

Liek Iberogast obsahuje deväť liečivých rastlín. Vyrába sa v súlade s prísne štandardizovanými podmienkami GMP (správnej výrobnej praxe) a rastliny sa získavajú podľa usmernení GACP (správnej praxe v oblasti poľnohospodárstva a zberu plodín). Vďaka monitorovaniu všetkých výrobných procesov a kontrole kvality všetkých extraktov, medziproduktov a hotového lieku je Iberogast jedným z najlepšie kontrolovaných voľnopredajných rastlinných liekov na liečbu symptómov funkčných gastrointestinálnych porúch.

Iberogast

Poruchy gastrointestinálneho traktu sú obvykle nielen mimoriadne nepríjemné a spojené s mnohými ťažkosťami, ale navyše často komplikujú prirodzený každodenný život. Našťastie máme Iberogast: kombinácia deviatich liečivých rastlín lieči základné príčiny aj nepríjemné príznaky.

Všetko o lieku Iberogast

Fľaštička lieku Iberogast na zelenom pozadí obklopená rastlinami

Majte liek Iberogast stále po ruke!